Akce agility - byli jsme tam

2.8.2016 - Podmitrovské zkoušky

Nedaleko Tišnova, v krásném prostředí lesního penzionu Podmitrov, pořádala výcviková škola Psí park trojzkoušky v rámci svého letního výcvikového tábora. Měli jsme možnost se těchto zkoušek účastnit a naše agiliťáky zastupovali Petra s Frenzy a Naďa s Falcem. Byl to krásný den v nádherném prostředí a super partou. Pískala to rozhodčí Lenka Pánková a naši zástupci sbírali úspěchy. Tak to má být.
fotogalerie zde

 

18.-22.7.2016  - LVT Třebíč, "Jak se naučit učit svého psa"

Tábor pod taktovkou Hanky Böhmové z psí školy Koira. Učili jsme se klikat a klikat a klikat. Byl to parádní výchovný tábor hlavně pro psovody, kterým byly dány rady , jak nezkazit svého živočicha při výcviku, jak správně označovat chování a jak správně odměňovat. Zabrousili jsme do poslušnosti, triků a psích rébusů. Sešla se dobrá parta a týden uběhla jako voda. 
fotogalerie zde

 

 

2.7.2016 - Jumplegrácky & spol. a Veteran Cup

Oficiální závody v Tišnově. Zkusili jsme uspořádat závody složené jenom z jumpingových běhů a myslím, že se to podařilo. Do soutěže jsme zařadili paralelní závod, kterého se zúčastnili všechny přihlášené týmy a bylo se na co dívat. Počasí nám přálo a celkově se akce velice vydařila již díky perfektnímu občerstvujícímu zázemí.
fotogalerie zde

18.6.2016 - Bystrá blecha

Naše letošní neoficiální závody proběhly v duchu "Limonádového Joa". Dres code někteří dodrželi aspoň nepatrným doplňkem a kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru měli všichni - tudíž byli vpuštěni na akci.
Akce se nám vydařila a přijel nás podpořit i koník.
fotogalerie zde
2.4.2016 - Jumpingy U LESA, Rožnov pod Radhoštěm
Ve složení Aleš, Míša, Nikol a trenérka jsem se vydali na závody do Rožnova. Byl krásný den, takže nás trochu zklamalo, že byly závody v hale. Ale i tak si parta zaběhala, i přes celkem velkou prašnost na umělém koberci. Závody byly neoficiální jumpingy postavené rozhodčí Slávkou Podmolovou a s plyšáky na každé překážce navíc. Bylo zajímavé pozorovat, jak se někteří psi museli s plyšáky nejdřív seznámit, než byli ochotni překonat překážku. Překážka byla připravena i pro psovody. Byla to legrace. Náš tišnovský tým vyrazil již v klubových tričkách a v "happy" autě. Super den.
tým kateg. tr.body pořadí
Aleš a Bruno jump u lesa
jump 1
jump 2
DIS
DIS
DIS
DIS
DIS
DIS
Nikol a Majla jump u lesa
jump 1
jump 2
0,86
DIS
0
10./27
DIS
10./27
Míša a Aron jump u lesa
jump 1
jump 2
DIS
DIS
DIS
DIS
DIS
DIS
 

28.3.2016 - závody agility v Třebíči  "Velikonoční beránek"          fotogalerie zde

                                                                                                             další fotky zde
Aleš, Míša a Nikol vyjeli na závody do Třebíče. Tentokrát se moc nedařilo. Závodní pole mělo 100 týmů a jen v kategorii LA jich závodilo 50. Byl to náročný závod a i když nepřinesli pro tišnovský tým stupně vítězů, přispěli určitě zkušeností. 

 

tým kateg. trest.b. umístění známka
Aleš a Bruno LA1
agility
jumping
 
25
 
 DIS
29.místo/50
 DIS
 

 
Míša a Aron SA1
agility
jumping
6,81
30,44
15,95
4.místo/9
23.místo/34
21.místo/34
VD

 
Nikol a Majla LA1
agility
jumping


 
DIS
DIS
DIS


 
 

12.3.2016 - halový agility trenink                                                  fotogalerie  zde  

V hale se nám líbí a tak jsme zde v tuto březnovou sobotu opět skončili. Obvyklá partička si přijela dát do těla na čtyřhodinový trenink. Bylo to náročné a po třech hodinách jsme měli dost, ale skvěle jsme si to užili. Prostě na umělém koberci se dobře běhá.

 

24.1.2016 - halový agility trenink

Opět v hale, opět super. Není co dodat, tři hodiny utekly jako voda, ale všichni se zahřáli a pejsci se utahali.

 

6.12.2015 - halový agility trenink                                                  fotogalerie zde

Mikulášskou neděli jsme s agiteamem strávili v Brně v kynologické hale KK Zetor Brno. Jeli jsme vyzkoušet povrch a naše možnosti na umělé trávě. Povrch byl skvělý, obavy z tvrdosti nebyly na místě a všichni jsme si krásně zaběhali. Trénink trval 3 hodiny a na konci se nám to zdálo málo, strašně rychle to uběhlo. Myslím, že se toto odpoledne vydařilo tak jak mělo a všichni si to užili se svými čtyřnohými parťáky. 
 

 

28.10.2015 - Agility piknik                                                                fotogalerie zde

Dnešní svátek jsme si užili výcvik agility trochu jinak. Trenérka pro nás připravila zábavné běhy  a soutěže. Na začátek jsme se trochu rozehřáli a pak to začalo - němý běh (nesměli jsme při překonávání překážek mluvit na psa), bezruký běh (běželi jsme se zavázanýma rukama za zády a psa jsme museli pouze "uřvat"), pak zátěžová situace běhu s půlčákem plným vody, uprostřed parkuru odložení psa na stole, proházování tenisových míčků kruhem (aniž by nám psy utekli z odložení), paralelní běh (běh ve dvojicích na dvou zrcadlově postavných tratích), a snad největší úspěch a zábavu nám přinesl běh se zaměněnými psy. Prostě jsme si vyzkoušeli běžet s jiným "zapůjčeným" psem, psovodi běhající v kategořii SA si vyzkoušeli běžet se psem v kategorii LA a obráceně. Bylo to velice zajímavé a nejvíce toho naběhala Majla (pes Nikol), která běžela se všemi ostatními. Zlatej pes, ale co by pro kus žrádla neudělala. Samozřejmě byla zvolena jednoduchá trať, abychom na Majle nenapáchali nějaké výcvikové škody. Na závěr pak proběhl boj o "piknikový košík" (masová konzerva, vzorky krmení, pamlsky - pro psa, minikornoutek čokopralinek - pro psovoda). Tento boj vyhrála Nikol a Majla s časem 21:35. Jak dopadli ostatní? Míša a Aron - 23.:32, Naďa a Falko - 24:65, Iva a Kaira - 32:66, Laďa a Merlin - 25:25, Kája a Nero - 27:91. Fakt dobrý.

18.10.2015 - Podzimní Brno                                                            fotogalerie zde

Vyjeli jsme společně na naše první oficiální závody do Brna na KK Zetor. Tentokrát jsme byli v plné síle - Aleš a Bruno, Naďa a Falko, Míša a Aron a Nikol a Majla. Počasí bylo podzimní a odpovídající datumu v kalendáři. Odpoledne se dokonce nepatrně oteplilo a někteří otužilí závodníci běhali v tričku s krátkými rukávy. My jsme se v tomto duchu neotužovali, ale na trati se nám dařilo. V kategori SA a MA bylo něco přes dvacet závodníků, ale v kategorii LA to stálo za to - 48 týmů. My jsme se však nezalekli a bojovali jsme až dokonce. Něco se podařilo něco ne, ovšem za diskvalifikaci v posledním běhu agility se vůbec nemusíme stydět. Paní rozhodčí Jitka Maroušková postavila opravdu kvalitní vyřazovací běh, který v kategotii LA z 48  účastníků doběhlo úspěšně pouze 8 týmů. Byla to opravdu síla. Ovšem o to větší sklízeli ovace týmy, kterým se podařilo nástrahami projít až do cíle. Bylo se na co koukat. Začínáme se otrkávat a s chutí se začneme připravovat na závodní sezonu 2016. Pro tento rok už závody neplánujeme, ale budeme tvrdě trénovat.
tým kateg. trest.b. umístění známka
Aleš a Bruno LA1
agility
jumping
15

10
6.místo/17
DIS
19.místo/48
VD

 
Naďa a Falko SA1
agility
jumping


 
DIS
DIS
DIS
 
Míša a Aron SA1
agility
jumping
0

 
6.místo/15
DIS
DIS
V

 
Nikol a Majla LA1
agility
jumping


7,68
DIS
DIS
14.místo/48


 
 

11.10.2015 - Intenzivní trénink agility s Petrem Pupíkem           fotogalerie zde

Opět v Třebíči a opět na intenzivce agility. Opět nás Petr nezklamal, pro změnu postavil trať čítající přeš 40 překážek. Opět se běželo v několika částech a opět to zaběhl málo kdo. Co bylo jiné? Počasí. Před měsícem jsme se koupali ve vlastním potu, nyní nám byla zima a oblékali jsme teplé bundy. Sluníčko se však nevzdávalo a odpoledne na nás vykouklo a bylo příjemné klima. Avšak opět jsme se něco naučili a dobře bavili. S Petrem to ani nejde jinak a akce se opět dost povedla. Opět se od nás zúčastnily pouze tři závodní týmy - Aleš a Bruno, Naďa a Falko, Nikol a Majla. Míša s Aronem nám fandili z postele, kam je nemilosrdně sklátila nemoc. Jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Uvidíme jestli přísloví bude platit a patřičně vyladěné výkony předvedeme za týden na závodech.

26.9.2015 - Třebíč trojzkoušky agility                                        fotogalerie zde

Tak a byli jsme hozeni do vody. Naše první oficiální agility zkoušky, kterých jsme se zúčastnili. Měli jsme trému, ale zkušenosti musíme někde nasbírat a jednou první start musel přijít. Naďu s Falkem jsme museli trochu přemlouvat, protože po intenzivce v srpnu si moc nevěřila. Nakonec vše dopadlo nanejvýše dobře. Bohužel Alešovi a Brunovi se nedařilo, ale úspěchy na ně teprve čekají, jako na všechny ostatní. A jak to dopadlo:

tým kateg. trest.b. umístění známka
Aleš a Bruno LA1 DIS 3xdiskvalif.  
Míša a Aron SA1 5
0
0
7.místo/15
1.místo/15
1.místo/15
výborně
výborně
výborně
Nikol a Majla LA1 0
0
0
3.místo/15
3.místo/15
3.místo/15
výborně
výborně
výborně
Naďa a Falko SA1 0
0,44
DIS
 
1.místo/15
6.místo/15
diskvalifikace
výborně
výborně
 


 

30.8.2015 - Intenzivní trénink agility s Petrem Pupíkem           fotogalerie zde

Neuvěřitelné horko, horko a zase horko nás provázelo poslední prázdninovou neděli. V tento den jsme se totiž rozhodli absolvovat intenzivku s českým rozhodčím agility Petrem Pupíkem. Intenzivky se zúčastnily závodní týmy Agiteamu KK Tišnov - Aleš a Bruno, Naďa a Falko a Míša a Aron. Trénink proběhl na cvičišti Agility klubu Třebíč. S tím, že nám bude asi velmi teplo, obzvláště když máme vyvinout energii na trati jsme počítali, ale bylo to horší než jsme čekali. Téměř čtyřicetistupňové vedro bylo opravdu ubíjející a kruté, ale je známo, že agiliťáci jsou blázni, tak jsme bojovali až do konce. Bylo zajímavé sledovat tábořiště odpočívajících týmů, které se posouvalo současně s pohybem slunce na obloze, všichni se tlačili do stínu, kterého však do 15 hodiny bylo na cvičáku opravdu minimum. Cvičák v Třebíči je zcela holý a zeleň ho pouze obklopuje. Nepatrně nás chránil stan, který jsme měli půjčený. I přesto to byla akce velice vydařená, Petr nás nešetřil, postavil trať s 36 překážkami, a protože jsme měli označených čísly pouze 22 překážek, museli jsme zapojit mozek a pamatováka. Celý parkur byl rozdělen na 4 sekvence, které jsme pilovali a ti odvážní, kteří vydrželi s dechem a fyzičkou a s pamětí si na závěr parkur zaběhli celý. Nebylo jich moc. Z 15 účastníků asi tak 3-4 týmy. Pro nás, začínající týmy, kteří stojí na záčátku závodní kariéry, to bylo velice poučné a naučné a přesto, že někteří z nás měli obavy ze svých výkonů, nakonec jsme byli sami překvapeni, jak nám to šlo. 
 
 

Kam se chystáme

Tři zkoušky v jeden den. Jdeme na to.
První oficiální závody agility v Tišnově plný jumpingu. Pořádá náš klub KK Tišnov.
3.neoficiální závody agility v Tišnově.
Halové závody v KK Zetor Brno.
1 | 2 >>